Select Page


e100: Wiadomości ze Wschodu


 

Białoruś – Finlandia. Białoruscy przewoźnicy nie będą płacić podatków
W efekcie prac posiedzenia Fińsko-Białoruskiego Zjednoczonego Komitetu ds. międzynarodowej komunikacji samochodowej zmieniony został artykuł 4 Międzyrządowego porozumienia o międzynarodowej komunikacji samochodowej z 1997 roku. Teraz białoruscy przewoźnicy w Finlandii nie będą płacić podatku majątkowego i konsumenckiego. Zmiana wejdzie w życie po wprowadzeniu nowych procedur wewnątrzpaństwowych.

Rosja: nie będzie deficytu paliwa
Firmy naftowe o 9% zwiększą w listopadzie dostawy produktów ropopochodnych do obwodu moskiewskiego. Tym sposobem zamknięcie Moskiewskiego Zakładu Petrochemicznego na czas planowanego remontu, który ma rozpocząć się w listopadzie, nie spowoduje gwałtownego niedoboru paliwa w regionie.

Rosja: Ukarano złodziei okradających stacje paliw
Zatrzymano grupę, która w obwodzie moskiewskim dokonała serii napadów na stacje paliw. Przestępcy ukradli łącznie ok. 500 tysięcy rubli (12 000 euro) i dokonali szkód materialnych na łączną kwotę 750 tysięcy rubli (17 400 euro). Ustalono, że poszkodowane w rozbojach zostały 22 osoby. Członkowie grupy przestępczej zostali skazani na karę od 5 do 10 lat pozbawienia wolności.

Rosja: Od 26 września do 3 października olej napędowy podrożał o 0,4%


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.