Select Page


e100: Wiadomości ze Wschodu


 

W niektórych regionach Rosji ograniczono ruch dla pojazdów ciężarowych
W związku z wysokimi temperaturami powietrza w ciągu dnia w niektórych regionach Rosji zamknięto dziś ruch dla samochodów ciężarowych. Chodzi o odcinki autostrad w obwodzie niżegorodskim, ulianowskim, samorskim, Republice Mordowii i Czuwaszji.

Ograniczenia obowiązują od godz. 9.00 rano do 9.00 wieczorem czasu lokalnego. Na jak długo będą wprowadzone na razie nie wiadomo. Według prognoz synoptyków w ciągu najbliższych dni upały będą się utrzymywać.

Białoruś. Z rosyjskiej ciężarówki ukradziono paliwo.
W nocy z 24 na 25 lipca dwóch mieszkańców Witebska ukradło z rosyjskiej ciężarówki 132 litry oleju napędowego.

Samochód DAF na rosyjskich numerach rejestracyjnych, z którego skradzione zostało paliwo, stał zaparkowany na ulicy. Straty właściciela samochodu wynoszą 606 tysięcy rubli (70 euro). W sprawie wszczęte zostało postępowanie sądowe.

Rosja. Kierowca ciężarówki zasnął za kierownicą.
W czwartek 14 lipca o godz. 2:00 na 20 km w rejonie Samary ciężarówka Mercedes-Benz Actros zderzyła się z ciężarówką MAN.

Z danych policji wynika, że 33 letni kierowca Mercedesa z Polski zasnął za kierownicą i jego samochód wyjechał na przeciwległy pas, gdzie doszło do zderzenia.

Kierowca Mercedesa ucierpiał w wyniku wypadku i trafił do szpitala.

Białoruś. “Kozłowicze” przeszły kontrolę
W odpowiedzi na skargi przewoźników 20-21 lipca przeprowadzono kontrolę przejścia granicznego „Kozłowicze”.
Zbadano informację na temat długich przestojów samochodów na granicy.

Na podstawie analizy monitoringu  stwierdzono, że czas trwania formalności celnych wynosi od 10 do 20 minut. Znaczną ilość czasu zajmuje sporządzanie deklaracji elektronicznych w „Beltamożserwisie” (od 1,5 do 6 godzin). Ponadto stwierdzono przedłużający się czas pobytu na przejściu granicznym pojazdów, które przeszły już formalności celne, a pozostawały tam jeszcze w niektórych przypadkach od 5 do 10 godzin.


Chiny – Łotwa – Rosja. Nielegalni emigranci próbowali dostać się do Europy

W Moskwie podczas kontroli chińskiego kontenera, który przybył do Moskwy transportem samochodowym z portu w Rydze, znaleziono ciała dwóch obywateli Chin. Czas transportu z Łotwy do Rosji wyniósł prawie miesiąc.
Do kontenera nie docierało powietrze co stanowiło główną przyczynę śmierci nielegalnych emigrantów.

Od razu po zdarzeniu łotewski kierowca został zatrzymany i wkrótce wypuszczony, gdyż okazało się, że nie miał z tragedią nic wspólnego.

BY-LV. Podwójne kontrole przewozu paliwa
Na granicy białorusko-łotewskiej kierowcy mogą spodziewać się dokładnych kontroli pod kątem nielegalnego przewozu paliwa. Wzmożone kontrole na przejściach granicznych uzgodnione zostały przez Państwowe Organy Graniczne, Służbę Dochodów Państwowych i Organ Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Łotwy.

Szczególna uwaga będzie koncentrowana na wykrywaniu samochodów, których baki paliwowe zostały zmodyfikowane pod względem konstrukcyjnym. Pojazdy budzące wątpliwości przejdą ścisłą kontrolę odpowiadającą parametrom technicznym samochodu.


Więcej na: www.e100.pl
 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 7 lat temu.