Select Page


EMKA S.A.: coraz bardziej przyjazna środowisku


 

Firma EMKA S.A. zajmująca się gospodarką odpadami medycznymi weźmie udział w rajdzie pojazdów zasilanych CNG i LNG Blue Corridor 2012. Jest to wydarzenie promujące gaz ziemny jako ekonomiczne i przyjazne środowisku paliwo. Z Moskwy do Berlina przejedzie międzynarodowy konwój ekologicznych pojazdów, do którego w Polsce dołączy samochód Mercedes-Benz należący do firmy EMKA S.A.

„Firma dysponuje flotą złożoną z 60 pojazdów – są to nowe mercedesy z silnikami wysokoprężnymi. Natomiast samochód, który weźmie udział w rajdzie Blue Corridor 2012, jest naszym pierwszym autem zasilanym gazem CNG” – mówi Krzysztof Rdest, właściciel firmy EMKA S.A. Przyznaje, że to wzrost cen oleju napędowego wymusił na firmie poszukiwanie nowych, alternatywnych źródeł zasilania pojazdów. Użycie CNG już przynosi pierwsze oszczędności w postaci redukcji kosztów przejazdu odcinka 100 km nawet o 30 %. Dużą zaletą tego paliwa jest o 25 % niższa emisyjność CO2.

Samochody firmy EMKA S.A. używane są do przewozu odpadów medycznych. „W porównaniu z tradycyjnymi paliwami gaz ziemny jest bardziej przyjazny dla środowiska. Wykorzystywanie proekologicznych technologii wpisuje się w charakter naszej firmy, której podstawową działalnością jest gospodarka odpadami” – mówi Krzysztof Rdest i dodaje: „Udział w rajdzie pozwoli nam wymienić się opiniami z innymi użytkownikami samochodów napędzanych gazem ziemnym i poszerzyć wiedzę na temat eksploatacji tych aut. Z pewnością przyczyni się to do zakupu kolejnych ekologicznych pojazdów”.

We wrześniu tego roku kawalkada pojazdów z fabryczną instalacją zasilania sprężonym gazem ziemnym CNG lub skroplonym gazem ziemnym LNG pokona po raz pierwszy trasę liczącą 6 100 kilometrów – zaczynając od Moskwy, przez Mińsk, Warszawę, Pragę, Paryż, Brukselę i Berlin. W warszawskiej Wyższej Szkoły Cła i Logistyki 12 września odbędzie się Międzynarodowa Konferencja CNG i LNG na temat wykorzystania gazu ziemnego jako ekologicznego i efektywnego paliwa silnikowego, a towarzyszyć jej będzie wystawa samochodów uczestniczących w rajdzie. Jednym z wystawionych pojazdów będzie Mercedes-Benz należący do firmy EMKA S.A.

Więcej informacji…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.