Select Page


EvoBus:Warszawiacy będą jeździć mercedesami


 

Stolica kupuje 60 autobusów Mercedes-Benz.
 Dnia 14 czerwca 2012 roku w Warszawie w stołecznym Ratuszu podpisano umowę na dostawę 60 sztuk przegubowych autobusów miejskich Mercedes-Benz Conecto. Podpisanie umowy odbyło się w obecności m.in. pani Prezydent Warszawy – Hanny Gronkiewicz-Walz, panów Jana Kuźmińskiego – Prezesa Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz Franka Koschatzkiego – Prezesa Zarządu EvoBus Polska – zwycięskiej firmy  w przetargu na dostawę autobusów przegubowych do stolicy.
Pojazdy produkowane w jednej z najnowocześniejszych fabryk w Europie – zakładu w Hosdere znajdującego się w Turcji, dostarczane mają być w listopadzie i grudniu br. Wszystkie autobusy będą wyposażone w silniki spełniające najwyższe normy spalin EEV oraz całkowicie wydzieloną kabinę kierowcy z oddzielnym wejściem przez pierwsze skrzydło drzwi i oddzielnym przejściem do przedziału pasażerskiego. Będą posiadały najnowocześniejszy system informacji pasażerskiej w postaci adaptacyjnych w zależności od oświetlenia tablic informacyjnych. Nie bez znaczenia dla pasażerów będzie również możliwość uruchomienia internetu bezprzewodowego Wi-Fi.
„To ogromny sukces dla naszej firmy i jednocześnie najlepsze rozwiązanie dla mieszkańców Warszawy” – mówi Frank Koschatzky z EvoBus. „Kontrakt ten cieszy nas podwójnie – zamówienie autobusów miejskich marki Mercedes-Benz do stolicy było naszym celem strategicznym, który właśnie zostaje po raz pierwszy osiągnięty’ ” – dodaje.
W Polsce autobusy tego typu są już doskonale znane. MB Conecto G jeżdżą już w takich miastach jak Gdańsk, Łódź, Bydgoszcz, Lublin czy Zielona Góra.

Więcej informacji…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.