Select Page


Finał Ogólnopolskiego Konkursu Inspektor Roku 2010


 

W dniu 6 września br. w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego i Twierdzy Modlin odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Inspektor Roku 2010”. Celem konkursu było doskonalenie kompetencji, wiedzy i umiejętności inspektorów transportu drogowego. Z każdego wojewódzkiego inspektoratu wyłoniono po jednym najlepszym kandydacie.

Finał konkursu składał się z czterech konkurencji. Pierwszą z nich był sprawdzian wiedzy. Każdy z uczestników w ciągu 45 minut musiał odpowiedzieć na 20 pytań testowych oraz dokonać analizy jednej wykresówki. Następnie inspektorzy zostali podzielni na cztery grupy i wzięli udział w konkurencjach praktycznych. Pierwszą z nich była pierwsza pomoc. Jej celem było sprawdzenie umiejętności i wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zawodnicy musieli przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie oraz odpowiedzieć na 5 pytań. Podczas konkurencji strzeleckiej, której celem było przeprowadzenie zajęć rozwijających refleks i koncentrację, inspektorzy musieli oddać po 10 strzałów do tarczy. W trakcie konkurencji samochodowej zawodnicy musieli pokonać na czas dwa odcinki specjalne: samochodem terenowym 4×4 oraz autem dostawczym o dmc. poniżej 3,5 t. Podczas przejazdu autem dostawczym należało pokonać slalomem krótki odcinek między pachołkami.

Sędzią głównym Finału Konkursu był Mariusz Wasiak z Biura Nadzoru Inspekcyjnego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Po zsumowaniu punktów ze wszystkich konkurencji, wyłoniono trzech najlepszych inspektorów. Tytuł „Inspektor Roku 2010” uzyskał Andrzej Kiszka z Opolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, który zdobył 324 punkty na 400 możliwych. Drugie miejsce z 316 punktami zajął Piotr Kielar z Podkarpackiego WITD, zaś trzecie – Maciej Ulczok ze Śląskiego WITD, zdobywając 303 punkty. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu pogratulowali i podziękowali za udział Mirosław Maksimiuk – Zastępca Głównego Inspektora Transportu Drogowego, Marcin Flieger – Dyrektor Biura Szkolenia Inspekcyjnego oraz Michał Rzemieniewski – Dyrektor Biura Nadzoru Inspekcyjnego GITD.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 9 lat temu.