Select Page


GDDKIA: COVEC chce zrezygnować z budowy, ale prosi o rozmowy


 

W związku z przesłanym w czwartek przez GDDKiA do firmy COVEC ostatecznym wezwaniem do przedstawienia realnego programu naprawczego dla budowanych odcinków autostrady A2, chińskie konsorcjum poinformowało w piątek o zamiarze zrezygnowania z dalszej budowy.

Firma poprosiła GDDKiA o możliwość spotkania i rozmów, które jak pisze COVEC umożliwiłyby „prowadzenie dalszych robót na podstawie zawartych umów”.

Spotkanie takie z pewnością odbędzie się w nadchodzącym tygodniu, tak by dać firmie COVEC możliwość przedstawienia propozycji rozwiązania kłopotów, które ma na budowie A2 jeszcze przed upływem 7-dniowego ultimatum postawionego chińskiemu konsorcjum w czwartek przez stronę polską.

Jednocześnie nieprzedstawienie przez COVEC konstruktywnych rozwiązań opartych o ofertę wykonawcy, zapisy kontraktu i obowiązujące w Polsce i Unii Europejskiej przepisy prawa będzie skutkować koniecznością rozwiązania umów oraz upoważni Skarb Państwa do wystąpienia z roszczeniem na kwotę co najmniej 741 mln złotych.

Ponadto w związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi opóźnień w płatnościach ze strony Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na rzecz konsorcjum COVEC informujemy że wszelkie płatności regulowane są na bieżąco.

Źródło: gddkia.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 8 lat temu.