Select Page


GDDKiA: Grafitti-wandalizm na obiektach drogowych!


graf
 

Wszystkie elementy w infrastrukturze drogowej tworzą spójną całość, która przekłada się na komfort i bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Grafitti wymalowane na obiektach drogowych nie jest sztuką, sposobem wyrazu, tylko aktem wandalizmu, który trzeba karać. To wandalizm za którego usuwanie płacą wszyscy podatnicy.

Graficiarze malują po ekranach akustycznych, barierach, elementach konstrukcyjnych zarówno przed oddaniem inwestycji do użytku jak i po dopuszczeniu do ruchu. Oznacza to, że zanim zarządca drogi będzie zmagał się z usuwaniem „przydrożnej sztuki”, już na etapie realizacji inwestycji, wykonawca ma podobny problem.

W miarę możliwości GDDKiA stara się na bieżąco usuwać grafiki, niemniej jednak po krótkim czasie pojawiają się nowe. Sprawy zgłaszane są na Policję, która po schwytania sprawców prowadzi postępowania wyjaśniające a następnie sprawy kierowana są do sądu.

Zwracamy się również z prośbą do kierowców, rowerzystów i innych użytkowników dróg krajowych o postawę obywatelską i interwencję. Jeśli będą Państwo świadkami takich zdarzeń prosimy o kontakt z infolinią GDDKiA pod numerem 19 111.

Źródło: GDDKiA


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.