Select Page


GDDKiA: na S7 wejdą archeolodzy


 

Jeszcze w październiku rozpoczną się badania archeologiczne na  trasie przyszłej ekspresowej siódemki od Nidzicy do Napierek. To działania konieczne, zanim rozpoczną się właściwe roboty budowlane.

Przetarg na budowę drogi jeszcze trwa. Niedawno zakończył się pierwszy etap postępowania , w którym wnioski o dopuszczenie do dalszej części przetargu zgłosiło ponad 20 wykonawców. Zanim na plac budowy wjadą pierwsze maszyny, teren zbadają archeolodzy. Konserwator zabytków,  po przeprowadzeniu wstępnego rozpoznania archeologicznego podjął decyzję o przeprowadzeniu wykopalisk na tym odcinku. Większość badań została przeprowadzona w ubiegłym roku. W ich efekcie odkryto znaleziska sięgające od czasów rzymskich do nowożytności. Są to m.in. paleniska,  studnia, pozostałości po budynkach.

Przeprowadzone badania wykazały również konieczność rozszerzenia terenu  wykopalisk o 200 arów. Ogłosiliśmy właśnie przetarg na wykonawcę tych badań. Oferty można składać do 14 października br. Na pozostałych przygotowywanych do budowy odcinkach S7 (Miłomłyn – Ostróda Północ, Ostróda Północ – Ostróda Południe oraz Ostróda Południe – Olsztynek) prace wykopaliskowe przeprowadzono już wcześniej. Do wykonania pozostały jeszcze badania archeologiczne na trasie przyszłej obwodnicy Ostródy w ciągu dk 16, na budowę której przetarg został ogłoszony wraz z budową S7 Ostróda Północ – Ostróda Południe.

Źródło: GDDKiA


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 5 lat temu.