Select Page


GDDKiA: Nowe źródło informacji o e-mycie


 

Strona internetowa www.viatoll.pl stanowi nie tylko kompendium informacji na temat elektronicznego systemu poboru opłat, ale również rozbudowany portal dla jego przyszłych użytkowników. System zostanie wdrożony na terenie Polski od 1 lipca tego roku i zastąpi istniejące do tej pory winiety, dlatego też warto już teraz zajrzeć na stronę internetową i poznać podstawowe informacje na jego temat.

Dostępna od 5 stycznia strona www.viatoll.pl do tej pory zawierała podstawowe informacje na temat elektronicznego systemu poboru opłat viaTOLL, jaki zostanie wdrożony w Polsce z początkiem lipca tego roku. 26 stycznia została wzbogacona o nowe, informacje. Wszystkie informacje na stronie dostępne są w dwóch językach: polskim, angielskim. Kolejne wersje językowe – niemiecka, rosyjska, czeska, słowacka, litewska, białoruska oraz ukraińska – zostaną uruchomione w ciągu kilku najbliższych dni.

Strona przeznaczona jest dla dwóch rodzajów użytkowników systemu viaTOLL – kierowców pojazdów ciężkich (tiry, ciężarówki, autobusy) oraz lekkich (samochody osobowe, mikrobusy zarejestrowane do 9 miejsc, jednoślady). Odpowiednie sekcje portalu przybliżają zasady i metody rejestracji oraz podstawy prawne wdrażania systemu viaTOLL w Polsce.

Strona będzie na bieżąco aktualizowana i rozbudowywana o nowe aplikacje, a jej użytkownicy będą mogli zdobyć informacje o wszelkich pojawiających się nowościach za pomocą Newslettera oraz krótkich wiadomości tekstowych sms. Aby otrzymywać takie powiadomienia wystarczy się zarejestrować, co można zrobić za pomocą znajdującego się na stronie głównej formularza rejestracyjnego.

Więcej iformacji: www.gddkia.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 8 lat temu.