Select Page


GDDKiA: Obwodnica Gołdapi już dla kierowców


 

Jak informuje GDDKiA jedna z najważniejszych inwestycji na drogach krajowych 2010 roku w województwie warmińsko-mazurskim – obwodnica Gołdapi w ciągu drogi krajowej 65 otwarta. Od dnia 25 października mogą z niej korzystać kierowcy, którzy do tej pory musieli tracić czas w korkach na terenie miasta. Budowa obwodnicy rozpoczęła się w 2008 roku i kosztowała 125 mln zł.

Nowa droga o długości 5,6 km omija Gołdap od zachodu. Jezdnia obwodnicy ma trzy pasy ruchu (przekrój 2+1). Oznacza to, że kierowcy będą  mieli na zmianę, co półtora kilometra, po dwa pasy ruchu w jednym kierunku.

W ramach kontraktu poza drogą główną wybudowane zostały trzy skrzyżowania obwodnicy z innymi drogami publicznymi, trzy wiadukty, jeden most i jeden przejazd gospodarczy pod drogą. Przy drogach krzyżujących się z obwodnicą powstały chodniki i ścieżki rowerowe. W celu umożliwienia prawidłowego funkcjonowania obwodnicy i przyległego terenu wybudowane zostały drogi dojazdowe i zjazdy gospodarcze oraz przebudowane zostały odcinki istniejących dróg publicznych przecinających nową drogę.

Wykonawcą zadania było konsorcjum firm: Bilfinger Beger Polska SA w Warszawie, Oleckiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego Sp. z o.o. i  Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. w Giżycku.

Droga krajowa nr 65 przebiegała wcześniej przez centrum Gołdapi krzyżując się w mieście z drogami wojewódzkimi nr 650 do Węgorzewa i 651 do Dubenik. Wybudowanie obwodnicy usprawni ruch tranzytowy, skróci czas podróży oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu i polepszenie warunków życia w mieście poprzez wyprowadzenie tranzytu poza obszary zamieszkałe.

Więcej: www.gddkia.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 9 lat temu.