Select Page


GDDKiA: Obwodnica Słupska otwarta dla ruchu


 

Jak informuje GDDKiA w dniu 26 października 2010 r. w południe pierwsi kierowcy przejechali nową obwodnicą Słupska. Trasa ekspresowa S6 ma na tym odcinku długość 16,3 km i omija Słupsk od strony południowej. Ze względów na prognozowany ruch droga jest zbudowana w okolicach węzłów jako dwujezdniowa a na pozostałych odcinkach jednojezdniowa. Nasypy ziemne i obiekty inżynierskie zostały przygotowane pod drugą jezdnię. Na trasie znajdują się cztery węzły drogowe: Reblinko, Kobylnica, Głobino i Redzikowo.

Łączny koszt inwestycji wraz z przygotowaniem projektów, wykupami gruntów, robotami montażowo-budowlanymi to ok. 435 mln zł. Budowa obwodnicy rozpoczęła się w sierpniu 2008 r. Prace prowadziło wyłonione w przetargu konsorcjum spółek Strabag i Wakoz. Nadzór nad robotami sprawowała firma Arcadis. Po oddaniu obwodnicy do użytku, dotychczasowy odcinek drogi krajowej nr 6, przebiegający przez gminy Kobylnica, miasto Słupsk i gminę wiejską Słupsk, przestał być drogą krajową i stał się drogą gminną.

Oficjalne otwarcie obwodnicy Słupska odbędzie się 29 października br. o godz. 12. Wśród zaproszonych gości będzie prezydent Bronisław Komorowski, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk oraz Lech Witecki, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Źródło: www.gddkia.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.