Select Page


GDDKiA: otrzymuje nagrodę za sprawne wprowadzenie ViaTOLL


 

Miesięcznik „Home and Market” – jeden z najstarszych polskich magazynów gospodarczych nagrodził Ministerstwo Infrastruktury, GDDKiA oraz firmę Kapsch Telematic Services za stworzenie w niezwykle szybkim tempie systemu ViaTOLL. Nagroda została przyznana w rankingu Najlepszy Partner w Biznesie w kategorii Partner Roku.

Według kapituły przyznającej nagrodę:  „system ViaTOLL udało się zbudować w niezwykłym tempie: w ciągu niecałych ośmiu miesięcy, czyli dwa razy szybciej niż w mniejszej Austrii. Nie byłoby to możliwe bez dobrej współpracy trzech stron: Ministerstwa Infrastruktury, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz firmy Kapsch Telematic  Services.”

Ranking Najlepszy Partner w Biznesie jest doroczną nagrodą przyznawaną przez magazyn „Home & Market”.  Jego celem jest promocja najlepszych produktów i usług dla biznesu.  Najlepszego partnera w biznesie wskazują przedsiębiorcy.

Elektroniczny system poboru opłat viaTOLL działa od 3 lipca 2011 r. System swoim działaniem obejmuje wybrane odcinki autostrad, dróg ekspresowych i krajowych. Opłata elektroniczna zastąpiła system winietowy.

Via TOLL jest obowiązkowy dla pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także dla autobusów i mikrobusów przewożących powyżej 9 osób. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 22.03.2011 r., system obowiązuje na wskazanych w nim odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych.

Informacje dotyczące systemu viaTOLL, wykaz sieci dróg objętych systemem, stawki opłat oraz szczegóły dotyczące procesu rejestracji znajdują się na stronie internetowej systemu – www.viatoll.pl.


Źródło: gddkia.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 8 lat temu.