Select Page


GDDKiA: Otwarcie na odc. C autostrady A2


 

Już we wtorek 15 maja, w późnych godzinach wieczornych, można było  pojechać nowym wiaduktem w Wiskitkach, nad autostradą A2. Pierwsza decyzja o pozwoleniu na użytkowanie na odcinku „C” została wydana dla obiektu biegnącego nad autostradą A-2 w Wiskitkach,  w ciągu drogi krajowej nr 50.  Dotychczas ruch po DK 50 odbywał się w poziomie terenu, objazdem po placu budowy realizowanej inwestycji

Z tygodnia na tydzień na odcinku C widać większe zaawansowanie w wykonywanych robotach. Wykonawca, konsorcjum z Boegl a Krysl pracuje 7 dni w tygodniu przez 24 h na dobę. Dzięki temu zaawansowanie w układaniu poszczególnych warstw bitumicznych już na początku tego tygodnia przekroczyło 80 procent. Tuż po oddaniu do ruchu wiaduktu w Wiskitkach zaczną się prace nad uciągleniem warstw bitumicznych autostrady pod tym obiektem.

Umowa na budowę odcinka „C” autostrady A-2 Stryków-Konotopa  długości 20 km została zawarta z konsorcjum firm Boegl&Krysl i DSS. Termin zakończenia kontraktu upływa 15 października br.

Źródło: gddkia.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.