Select Page


GDDKiA: Pięć odcinków świętokrzyskich dróg krajowych ma nową nawierzchnię


drogi swietokrzyskie
 

Kolejne pięć odcinków dróg krajowych na terenie województwa świętokrzyskiego o łącznej długości 15 km ma nową nawierzchnię. Zakończyły się tegoroczne remonty prowadzone na drogach krajowych. Ich łączny koszt to około 12 mln złotych. Na odcinkach z nową nawierzchnią i z nowym oznakowaniem poziomym poprawi się komfort jazdy i bezpieczeństwo.

W listopadzie zakończyły się remonty odcinków:
– drogi krajowej nr 42 Wyszyna Fałkowska – Ruda Maleniecka (4,2 km)
– drogi krajowej nr 42 skrzyżowanie z drogą 74 – Dęba (3,3 km)
– drogi krajowej nr 78 Zdanowice – Prząsław (5,7 km)
– drogi krajowej nr 9 ulica Zagłoby w Ostrowcu (1 km)

Remonty obejmowały sfrezowanie starej nawierzchni i ułożenie nowej. Wymienione zostały dwie warstwy nawierzchni. Tym samym przestały obowiązywać zmiany organizacji ruchu wprowadzone na czas robót. Aktualnie w niektórych miejscach mogą trwać ostatnie prace porządkowe.

Ponadto w październiku zakończył się remont drogi krajowej nr 74 w obrębie obciążonego ruchem skrzyżowania w Górnie. Droga na odcinku o długości około pół kilometra zyskała dwie nowe warstwy nawierzchni, oznakowanie poziome, wyremontowane zostały także pobocza, chodniki i zatoki autobusowe w obrębie inwestycji. Remont rozpoczął się w lipcu, a zasadnicze prace zakończyły się w październiku. Skrzyżowanie drogi krajowej nr 74 w Górnie z drogą wojewódzką 752 do Bodzentyna jest wyjątkowo obciążone ruchem. Tak gruntowny remont, polegający między innymi na wzmocnieniu nawierzchni, przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku.

Źródło: GDDKiA


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.