Select Page


GDDKiA: Podsumowanie I kwartału 2013


 

Z czternastu generalnych wykonawców, sześciu ma wyniki oceniane przez GDDKiA jako dobre. Połowa firm ujętych w zestawieniu poprawiła swoje wyniki w stosunku do tego samego okresu z zeszłego roku. Największą poprawę jeśli chodzi o procentowy udział dobrych próbek wśród wszystkich zbadanych zanotowały Dragados, Strabag, Mota. Böegl a Krýsl jako jedyny z czołówki pogorszył swoje wyniki. Ale nadal utrzymuje się w grupie najlepszych. Tendencja poprawy utrzymuje się od trzech lat.

GDDKiA publikuje pierwszy w tym roku ranking jakości budowanych dróg, z którego podsumowania wynika konieczność prowadzenia monitorowania jakości prac wykonywanych przez generalnych wykonawców. Kontrola podnosi jakość wykonania. Firmy wykonawcze dbające o jakość w trakcie realizacji inwestycji nie ponoszą dodatkowych kosztów na usuwanie usterek czy wad. Budują zgodnie z kontraktem zachowują jakość i dbają o koszty. Ranking potwierdza tendencję wzrostu jakości i to dobra wiadomość dla wszystkich.

Ranking przedstawia 3 grupy Wykonawców, dla których procent zbadanych próbek niespełniających wymagań był mniejszy niż 15% (zielone pole zestawienia), zawiera się w przedziale 15-25% (żółte pole) i wyniósł więcej niż 25% (czerwone pole).

Najnowszy ranking Wykonawców kontraktów w zakresie jakości robót obejmujących zadania inwestycyjne GDDKiA za I kwartał 2013 r.

 

Źródło: GDDKiA


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.