Select Page


GDDKiA: Remont na opolskiej autostradzie


 

Remont autostrady A4 pomiędzy węzłami „Prądy” i „Dąbrówka” na jezdni w kierunku Katowic (nitka południowa) oraz na obu węzłach autostradowych rozpocznie się 26 września br. Utrudnienia związane z pracami prowadzonymi przez wykonawcę potrwają maksymalnie 22 dni. Prace obejmą odcinek około 7,5 km (oraz ponad 3,5 km wjazdów, zjazdów i dojazdów na węzłach). Na czas trwania remontu ruch pojazdów skierowany będzie na drugą nitkę i będzie się tam odbywał w dwóch kierunkach. Prace na węzłach i w miejscach zwężeń prowadzone będą pod ruchem.

GDDKiA w podpisanej umowie zobligowała wykonawcę do zminimalizowania uciążliwości remontu dla kierowców i maksymalnego skrócenia czasu występowania utrudnień. Wykonawca będzie prowadził pracę okrągłą dobę, również w soboty i niedziele w systemie zmianowym. 10 dni potrwają prace na głównej jezdni, a po 4 dni przeznaczono na remonty węzłów, przy czym prace na poszczególnych odcinkach mogą być – w miarę możliwości – wykonywane równolegle, co skróci łączny czas remontu.

Podczas prac remontowych usunięte zostanie 5 cm zniszczonej górnej warstwy jezdni na całej jej szerokości (łącznie z pasem awaryjnym) i w to miejsce ułożona zostanie zupełnie nowa warstwa ścieralna. Łącznie do wymiany będzie około 120 tysięcy metrów kwadratowych nawierzchni SMA (masa mineralno-asfaltowa). Nowa nawierzchnia, w miejscach wymiany warstwy wiążącej, zostanie zabezpieczona przed spękaniami siatką z geokompozytów. Zadanie obejmuje również wymianę dylatacji bitumicznych i wykonanie poziomego oznakowania grubowarstwowego.

Kierowców podróżujących autostradą prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania wprowadzonego na czas remontu. W razie możliwości prosimy o omijanie remontowanego odcinka autostrady korzystając z dróg alternatywnych, szczególnie w czasie, gdy remontowane będą oba węzły autostradowe.

Wszystkich informacji dotyczących sytuacji na drogach zarządzanych przez GDDKiA udzielają całodobowo dyżurni Punktów Informacji Drogowej pod ogólnopolskim numerem telefonu 19 111.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.