Select Page


GDDKiA: Rusza budowa ponad 40-km odcinka S3


 

Jak informuje GDDKiA w dniu 20 sierpnia pod hasłem „TYLKO S3 KLASĄ” odbyło się uroczyste rozpoczęcie budowy drogi ekspresowej S3 na odcinku Międzyrzecz – Sulechów. Wydarzenie miało miejsce w Jordanowie, czyli w miejscu, gdzie już niedługo powstanie węzeł łączący drogę szybkiego ruchu S3 z północy na południe z autostradą A2 biegnącą ze wschodu na zachód.

Budowa drogi ekspresowej S3 jest na terenie województwa lubuskiego największą inwestycją drogową. Wartość budowy 43 km drogi od Międzyrzecza do Sulechowa wynosi ponad 913 mln zł, natomiast szacowany koszt całego odcinka od Gorzowa Wlkp. do Nowej Soli szacowany jest na ponad 5 mld zł.

Po wybudowaniu S3 będziemy mogli podróżować wysokiej klasy dwujezdniową drogą o niemal autostradowych parametrach, biegnącej nowym szlakiem. Odcinek, którego budowę właśnie rozpoczęto, dowiązany będzie do istniejącego układu dróg z jednej strony do południowego węzła na obwodnicy Międzyrzecza, a z drugiej strony do węzła Sulechów. Jego budowa ma się zakończyć najpóźniej do połowy roku 2013.

Więcej informacji o inwestycji znajduje się na stronie internetowej pod adresem: www.drogas3.pl

Źródło: gddkia.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.