Select Page


GDDKiA: Trudne warunki na drogach krajowych w Polsce. Apelujemy o rozwagę


sniegnadrodze
 

 W związku z występującymi niskimi temperaturami i opadami śniegu na terenie całego kraju, GDDKiA zwraca się z prośbą do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Przed wyjazdem warto dokładnie sprawdzić stan techniczny auta i zaplanować trasę podróży uwzględniając zarówno nowe połączenia, jak i panujące na niej warunki.

 Szczegółowe informacje o sytuacji na drogach można uzyskać w Punkcie Informacji Drogowej GDDKiA pod ogólnopolskim numerem informacji drogowej GDDKiA – 19 111, a także na stronie internetowej GDDKiA pod adresem www.gddkia.gov.pl w zakładce „Serwis dla kierowców”, gdzie do dyspozycji jest m.in. aktualizowana na bieżąco mapa warunków drogowych oraz mapa kamer drogowych.

Obecnie wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracuje na nich 1077 pojazdów do zimowego.

Prognozy na najbliższe godziny przewidują zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Górnym Śląsku oraz na krańcach północno-wschodnich. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie całkowite i duże oraz okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -11°C do -7°C. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, na zachodzie słaby, na pozostałym obszarze kraju umiarkowany, porywisty, powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 5 lat temu.