Select Page


GDDKiA: Węzeł Korczowa na autostradzie A4 oddany do ruchu


20130614_03_wschód_128m
 

Od dziś kierowcy podróżujący autostradą A4 mogą korzystać z węzła Korczowa. Został on wybudowany w ramach odcinka w. Przemyśl (Radymno) – Korczowa (granica państwa) realizowanego przez grecką firmę J&P AVAX. Ciąg główny tego odcinka A4 został udostępniony kierowcom 23 grudnia 2013 r.

Węzeł Korczowa to dwupoziomowy węzeł typu trąbka z włączeniem do drogi krajowej nr 4 poprzez rondo typu średniego.

Węzeł Korczowa na autostradzie A4, to ostatni na terenie Polski i Unii Europejskiej węzeł komunikacyjny umożliwiający zjazd z autostrady A4 przed przekroczeniem  granicy polsko-ukraińskiej. Stanowi bezpośrednie połączenie autostrady A4 z istniejącą drogą krajową nr 4, przez co pozwala wybrać alternatywną drogę podróżowania zaraz po przekroczeniu granicy. Jego lokalizacja będzie miała też niewątpliwie ogromny wpływ na rozwój terenów przygranicznych i powstawanie stref ekonomicznych.

Warte zaznaczenia jest także to, iż węzeł Korczowa będzie pełnił kluczową rolę w momencie, gdy oddany do użytkowania zostanie nowy terminal odpraw dla pojazdów osobowych na przejściu granicznym w Korczowej. Wówczas ruch pojazdów osobowych odbywał się będzie trasą główną autostrady A4, a ruch tranzytowy skierowany zostanie, poprzez węzeł Korczowa, na istniejący obecnie terminal odpraw.

WIęcej na www.gddkia.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 5 lat temu.