Select Page


GDDKiA:Zmiany w organizacji ruchu na odcinku A autostrady A2


 

5. września zmieni się organizacja ruchu na odcinku A autostrady A2. Zostanie otwarta jezdnia północna (do Poznania), na której została ułożona ostatnia warstwa nawierzchni, dzięki czemu wprowadzony zostanie tu ruch ciężarowy. Zamknięta dla ruchu będzie natomiast jezdnia południowa (do Warszawy).
Taka sytuacja potrwa ok. miesiąca po czym zostaną udostępnione do ruchu obie jezdnie autostrady. Ponieważ przez najbliższy miesiąc ruch w obu kierunkach będzie się odbywał po jednej jezdni zostanie utrzymane ograniczenie prędkości do 70 km/h (miejscami do 50 km/h) oraz zakaz wyprzedzania.
Samochody ciężarowe jadące autostradą A2 z Poznania do Warszawy nie będą już musiały omijać 30 kilometrowego odcinka tej trasy między Strykowem, a Łyszkowicami.Wprowadzane zmiany zdecydowanie ograniczą ruch samochodów ciężarowych na DK14, co oznacza poprawę komfortu życia mieszkańców; Strykowa, Głowna i Łowicza.  Przez ostatni miesiąc trwało układanie warstwy ścieralnej, wykonywane było oznakowanie poziome, trwał montaż ekranów akustycznych. Montaż ekranów, wbrew harmonogramowi, nie został przez wykonawcę zakończony, dlatego prace z nim związane będą wymagały punktowego zajmowania pasa awaryjnego. Wszystkie prace na odcinku Stryków – Łyszkowice mają, zgodnie z kontraktem, zostać zakończone w połowie października.

Tymczasem po wczorajszych niepowodzeniach udało się  zamknąć jedną jezdnię na odc. C. Ruch  odbywa się jedną lewą w obydwu kierunkach.

Więcej informacji…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.