Select Page


GITD: 1,5 roku bez ważnych badań technicznych


 

Jak podaje GITD w dniu 11 czerwca w miejscowości Reforma Łabunie inspektorzy Oddziału Wydziału Inspekcji w Zamościu, w ramach działań pn. „ Bezpieczny autokar – dzieci”, zatrzymali do rutynowej kontroli autobus, którym przewożono wycieczkę dzieci z Tomaszowa Lubelskiego do Lublina.

Podczas kontroli stwierdzono, że autobus nie posiada aktualnych badań technicznych. Ostatnie badania techniczne utraciły swoją ważność w dniu 19.12.2008r! Kontrola wykazała również, że kierowca nie posiada uprawnień do pracy na stanowisku kierowcy autobusu – tzn. nie uzyskał w wymaganym terminie wpisu do prawa jazdy – kodu 95 potwierdzającego ukończenie szkolenia okresowego. Należy dodać że kontrolowanym autobusem na co dzień wykonywany był przewóz linii regularnej Tomaszów Lubelski – Warszawa.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami inspektorzy uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy. Po upływie około trzydziestu minut na miejsce kontroli przewoźnik podstawił drugi pojazd z kierowcą spełniającym wszystkie wymagania do kierowania autobusem.

W podstawionym autokarze inspektorzy stwierdzili drobne usterki, które zostały usunięte w trakcie kontroli i po około jednej godzinie oczekiwania wycieczka wyruszyła w dalszą drogę.

Źródło: gitd.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.