Select Page


GITD: Akcja „Bezpieczny pasażer” na Lubelszczyźnie


 

Jak podaje GITD w dniu 14 czerwca w godzinach porannych inspektorzy z Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzili kontrole pojazdów wykonujących przewozu osób celem sprawdzenia przestrzegania przez kierowców przepisów prawa o ruchu drogowym, w szczególności przewozu dopuszczalnej liczby pasażerów autobusem.

Na 27 skontrolowanych autobusów w 11 przypadkach stwierdzono przewóz osób w liczbie przekraczającej dopuszczalne normy. Rekordzistą okazał się przewoźnik na trasie Lubartów – Lublin, który przewoził 40 pasażerów, gdzie dopuszczalną normą dla tego pojazdu był przewóz 25 osób. W każdym przypadku stwierdzenia naruszeń, większa od dopuszczalnej liczba pasażerów zmuszona była bezwzględnie opuścić pojazd a kierowca otrzymywał mandat karny w wysokości 100 złotych.

Ponadto ujawniono przypadek nietrzeźwego kierowcy obsługującego linię Kraśnik – Lublin. Dwukrotny pomiar badania kierowcy wskazał wynik: 0,40 mg/l – co odpowiada wartości ponad 0,8 ‰ alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawę przekazano funkcjonariuszom KMP w Lublinie.

Źródło: gitd.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.