Select Page


GITD: dodatkowe limity na luty


 

Jak informuje Biuro ds. Transportu Międzynarodowego wnioski o przydział dodatkowych limitów zezwoleń przyjmowane będą do 24 stycznia 2011 r. Wnioski złożone w terminie późniejszym rozpatrywane będą w miesiącu następnym.

Wnioski na miesiąc LUTY mogą dotyczyć następującego rodzaju zezwoleń:

Armenia ogólne
Azerbejdżan ogólne
Azerbejdżan kraje trzecie
Białoruś kraje trzecie
Bośna i Hercegowina kraje trzecie
Bośnia i Hercegowina ogóle
Bułgaria kraje trzecie
Chorwacja kraje trzecie
Czarnogóra kraje trzecie
Finlandia kraje trzecie
Gruzja ogólne
Kirgistan kraje trzecie
Norwegia kraje trzecie
Rosja kraje trzecie (przydział zezwoleń ROSJA KR-3 nastąpi w przypadku otrzymania ich od strony rosyjskiej)
Rumunia kraje trzecie
Szwecja kraje trzecie Euro 0
Tadżykistan ogólne
Tadżykistan kraje trzecie
Turcja wjazd na pusto lub kraje trzecie
Uzbekistan ogólne
Węgry kraje trzecie Euro3+S

Stowarzyszenia zobowiązane są do przedstawienia niezbędnych informacji umożliwiających podział zezwoleń na powyższych zasadach dla swoich członków.

Członkowie Stowarzyszeń składają wnioski i odbierają zezwolenia, za pośrednictwem organizacji, wg wzoru zamieszczonego na stronie internetowej Biura ds. Transportu Międzynarodowego.

Przedsiębiorca, który zaprzestaje odbioru zezwoleń w organizacji o zasięgu ogólnokrajowym zrzeszającej międzynarodowych przewoźników drogowych lub w Biurze ds. Transportu Międzynarodowego składa informację odpowiednio w Biurze ds. Transportu Międzynarodowego lub w organizacji o zasięgu ogólnokrajowym zrzeszającej międzynarodowych przewoźników drogowych gdzie rozpoczyna odbiór zezwoleń, jednakże w ciągu jednego miesiąca od dokonania powyższej zmiany, nie może pobierać zezwoleń reglamentowanych z puli limitu dodatkowego.

Jednocześnie Komisja Społeczna przypomina, że:
zasada, że zezwolenia zagraniczne przyznawane w limitach dodatkowych powinny być wykorzystane w okresie dwóch miesięcy od daty ich przyznania oraz nie zwrócenie do BTM zezwoleń w ww. terminie, stanowi podstawę do negatywnego rozpatrzenia kolejnego wniosku (dotyczy również członków Stowarzyszeń)

Źródło: gitd.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 8 lat temu.