Select Page


GITD: Drugi dzień akcji z użyciem MSK na obwodnicy Strykowa


 

W dniu 7 października w godzinach 7.00-15.00 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi przeprowadzili na obwodnicy Strykowa kontrole pojazdów pod kątem ich stanu technicznego.

W drugim dniu akcji działania kontrolne miały na celu szczegółową kontrolę stanu technicznego pojazdów przewożących kruszywa, ziemię i inne materiały sypkie w związku z budową węzła autostradowego w okolicach Strykowa. Inspektorzy pracujący na specjalistycznym sprzęcie przeprowadzali dokładną diagnozę podzespołów znajdujących się w pojazdach takich jak układ hamulcowy i kierowniczy, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo kierowców i innych uczestników ruchu. Działając wspólnie z dwoma inspektorami z sąsiedniego województwa, którzy obsługiwali ruchomą stację diagnostyczną łódzcy inspektorzy poddali sprawdzeniu: 20 pojazdów ciężarowych, popularnie nazywanych „wywrotkami”. Zatrzymano 9 dowodów rejestracyjnych z 20 kontrolowanych „wywrotek”. Stwierdzone nieprawidłowości dotyczyły najczęściej niesprawnego układu hamulcowego, czyli zbyt niskich wartości sił hamowania oraz zbyt dużych różnic tych sił na kołach tej samej osi. Działania o podobnym charakterze ze względu na niepokojące wyniki ostatnich kontroli będą powtarzane.

Oprócz „wywrotek” inspektorzy przeprowadzili także kontrolę wozu bojowego straży pożarnej ze Strykowa. Wóz bojowy przeszedł szczegółowe badania na ruchomej stacji diagnostycznej bez zastrzeżeń, co wprawiło w dobry nastrój strażaków, którzy na co dzień wykorzystują ten ciężki pojazd w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Źródło: gitd.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.