Select Page


GITD: Jechał bez dokumentów kradzionym zestawem


 

W dniu 4 lutego o godz. 15.00 inspektorzy Kaliskiego Oddziału Inspekcji Transportu Drogowego pełniąc służbę w miejscowości na ul. Poznańskiej w Kaliszu zatrzymali do kontroli ciągnik samochodowy z naczepą. W momencie kontroli kierowca wykonywał krajowy transport drogowy rzeczy przewożąc meble na trasie Żerniki – Kalisz. Kierowca okazał kserokopię dowodu rejestracyjnego naczepy informując, że oryginał dowodu rejestracyjnego został przekazany do wymiany. Kierowca także nie okazał do kontroli dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie OC ciągnika i naczepy. W związku z powyższym dokonano kontroli tabliczki znamionowej, nr VIN ciągnika samochodowego oraz naczepy. Inspektorzy ustalili, iż numery są nieprawidłowe.

W związku z zaistniałą sytuacją powiadomiono oficera dyżurnego z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Na miejsce kontroli przybyli funkcjonariusze Policji, którzy po sprawdzeniu ustalili, że pojazd pochodzi z kradzieży, a naczepa nie jest zarejestrowana w żadnych systemach informatycznych. W związku z powyższym kierowca został zatrzymany do dalszych czynności, natomiast zespól pojazdów został zabezpieczony na parkingu.

Ponadto kierowca nie okazał do kontroli wykresówek z ostatnich 28 dni lub innego dokumentu, o którym mowa w art. 87 ust. 1 ustawy o transporcie drogowym. W związku z brakiem wymaganych dokumentów kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 650 zł. Natomiast wobec osoby zarządzającej transportem zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające. Po dokładnej analizie dokumentów możliwe będzie również wszczęcie postępowania administracyjnego w stosunku do przedsiębiorcy.

Więcej informacji…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.