Select Page


GITD: Kontrole autobusów szkolnych na Dolnym Śląsku


 

W  dniu  2 września Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego  jak co roku  prowadziła kontrolę autobusów szkolnych, którymi przewożone są dzieci do szkół na terenie Dolnego Śląska. Głównym założeniem podejmowanych działań jest poprawa bezpieczeństwa przewozu dzieci do szkół, a w szczególności wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie.

Kontrole były  prowadzone w pobliżu szkół w godzinach porannych podczas dowozu dzieci oraz w godzinach popołudniowych podczas oczekiwania kierowców na odwiezienie dzieci  do miejsc zamieszkania. Akcja objęła całe województwo dolnośląskie, ze szczególnym uwzględnieniem powiatów: wrocławskiego, średzkiego, trzebnickiego, oleśnickiego, legnickiego, kłodzkiego, jeleniogórskiego, lwóweckiego, lubańskiego, wałbrzyskiego i kamiennogórskiego.

Skontrolowano 25 pojazdów, w wyniku czego zatrzymano 3 dowody rejestracyjne, w tym jeden pojazd wycofano z ruchu ze względu na zły stan techniczny – brak oświetlenia, wycieki płynów oraz brak hamulca pomocniczego.
Nałożono 2 mandaty na kierowców za brak wymaganych dokumentów oraz  wszczęto postępowania administracyjne zagrożone łączną karą 8,5 tys. zł.

Podczas kontroli  poddano kierowców badaniu alkomatem. W Kobierzycach zatrzymano kierowcę, który miał w wydychanym powietrzu 0,2% alkoholu. Został on przekazany funkcjonariuszom Policji.

Źródło: gitd.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.