Select Page


GITD: laureatem prestiżowej nagrody BRD


 

Jak podaje GITD w dniu 25 listopada miała miejsce uroczystość wręczenia nagród „Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”. Zwycięzcą w kategorii Instytucja Publiczna Roku został Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Nagrody zostały przyznane przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Współorganizatorem konkursu i uroczystości była Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, zaś patronatu honorowego udzieliło Ministerstwo Infrastruktury.

Nagrody przyznano w następujących kategoriach:

– Osoba Roku;

– Organizacja Pozarządowa Roku;

– Instytucja Publiczna Roku;

– Firma Roku;

– Media Roku.

GITD, jako ‘’Instytucja Publiczna Roku’’, otrzymało nagrodę za doprowadzenie do końca projektu tzw. ustawy fotoradarowej w Polsce oraz za prowadzenie akcji skierowanej do dzieci i młodzieży pod hasłem „Bezpieczny autokar”.

Nagrodę w imieniu Głównego Inspektora Transportu Drogowego odebrał Alvin Gajadhur – rzecznik prasowy GITD. Rzecznik podkreślił rolę Inspekcji Transportu Drogowego, jako instytucji dbającej o bezpieczeństwo na drogach. Zaznaczył też, że przyznane wyróżnienie jest nagrodą za codzienną sumienną i rzetelną pracę wszystkich funkcjonariuszy ITD.

Jedną z nominowanych osób w kategorii ’’Osoba Roku’’ był Tomasz Połeć. Nominacja przyznana była za żelazną konsekwencję w zabiegach o wprowadzenie automatycznego systemu kontroli prędkości w Polsce oraz za doskonałą rzeczową współpracę z wieloma partnerami będącymi stronami w tej kwestii.


Źródło: www. gitd.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.