Select Page


GITD: Nie miał prawa jazdy i chciał przewozić drewno „złomem”


 

Inspektorzy Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego – na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Recz – zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy przystosowany do przewozu drewna. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca nie posiada przy sobie prawa jazdy, zaś stan techniczny pojazdu pozostawia wiele do życzenia.

Inspektorzy ujawnili wycieki płynów eksploatacyjnych, nieszczelny pneumatyczny układ hamulcowy, niesprawne oświetlenie zewnętrzne oraz różną rzeźbę bieżnika (na podwójnej osi napędowej pojazdu zamontowanych było 6 różnych opon). Ze względu na stan techniczny pojazdu, który zagrażał bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz naruszał wymagania ochrony środowiska, inspektorzy zatrzymali jego dowód rejestracyjny i zakazali dalszej jazdy.

Wezwani na miejsce kontroli Policjanci z KPP w Choszcznie sprawdzili w bazie danych, że kontrolowany kierowca…nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo ujawniono, iż kierujący prowadził pojazd na wskazanej trasie używając w tachografie wykresówki…innego kierowcy. Za stwierdzone podczas kontroli naruszenia kierowca został ukarany trzema mandatami karnymi.

Źródło: gitd.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.