Select Page


GITD: Niedozwolone zawracanie na autostradzie


 

Jak podaje GITD w dniu 15 lutego inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Poznania pełniąc obowiązki służbowe na autostradzie A-2 w miejscowości Gołuski zatrzymali kierowcę, który w sposób niedozwolony wycofał pojazd ciężarowy i zawracał nim na autostradzie!

Kierowca pojazdu ciężarowego jadący w kierunku Świecka zaczął nagle cofać i zawracać na autostradzie przed punktem poboru opłat. Zawrócił pojazd w miejscu niedozwolonym – przeznaczonym dla pługo-solarek i próbował jechać w stronę Poznania.

Inspektorzy, którzy zaobserwowali to zajście natychmiast podjęli interwencję zakończoną zatrzymaniem kierowcy. Kierowca nie dostosował się do zakazu zawracania i cofania na autostradzie oraz dokonał przekroczenia linii krawędziowej ciągłej. Ponadto w wyniku kontroli technicznej pojazdu okazało się, że pojazd ma szereg usterek technicznych. Inspektorzy stwierdzili m.in. nadmierne zużycie bieżnika opon, a także zły stan zawiasów tylnych drzwi naczepy.

W związku z rażącymi naruszeniami zagrażającymi bezpieczeństwu w ruchu drogowym inspektorzy skierowali sprawę wykroczeń kierowcy do sądu grodzkiego.

Źródło: gitd.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.