Select Page


GITD: Nieudana próba skorumpowania inspektora


 

W dniu 10 czerwca inspektorzy z Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z oddziału terenowego w Pile, pełniąc obowiązki służbowe w miejscowości Garbatka, zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy wraz z naczepą należący do polskiego przewoźnika.
Po pobraniu wymaganych do kontroli dokumentów oraz wykonania wydruku z karty kierowcy, okazało się, że kierowca prowadzi pojazd posługując się cudzą kartą. W toku kontroli poinformowano kierowcę o tym, że cudza karta, którą się posługiwał zostanie zatrzymana, a on sam zostanie ukarany mandatem karnym.
Kierowca zaproponował inspektorom przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie 2000 zł za odstąpienie od dalszych czynności kontrolnych. O powyższym fakcie niezwłocznie powiadomiono policję. Przybyli na miejsce policjanci przejęli kierowcę celem przeprowadzenia dalszych czynności związanych z ujawnionym przestępstwem. Kierowca za posługiwanie się kartą innego kierowcy został ukarany mandatem karnym, a wobec przewoźnika, w związku ze stwierdzonym naruszeniem, zostało wszczęte postępowanie administracyjne.

Czytaj więcej…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.