Select Page


GITD: Pierwsze żółte obudowy fotoradarów


 

Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęła oklejanie żółtą odblaskową folią obudów stacjonarnych urządzeń rejestrujących. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury daje Inspekcji 36 miesięcy na oznaczenie masztów, ale już od teraz sukcesywnie będą oklejane kolejne obudowy. Pierwsze żółte „skrzynki” pojawiły się w Warszawie m.in. na ul. Pułkowej, Czecha i w Al. Stanów Zjednoczonych.

Od 1 lipca br. Inspekcja Transportu Drogowego zaczęła ujawniać, za pomocą stacjonarnych urządzeń rejestrujących zainstalowanych w pasie drogowym dróg publicznych, naruszenia polegające na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości. Fotoradary będące w dyspozycji Inspekcji Transportu Drogowego pracują w systemie ciągłym tzn. 24 godzinnym.

W niedalekiej przyszłości na naszych drogach pojawi się 300 nowych stacjonarnych urządzeń rejestrujących oraz systemy pomiaru prędkości odcinkowej. Ponadto na najbardziej niebezpiecznych skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną zainstalowane będą rejestratory wjazdu na czerwonym świetle.

Źródło: gitd.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.