Select Page


GITD: Próba wręczenia korzyści majątkowej w Gorzowie


 

W dniu 10 marca inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim, z Oddziału Wydziału Inspekcji w Słubicach wykonując czynności kontrolne na drodze krajowej nr 2, w okolicy przejścia granicznego w Świecku zatrzymali do kontroli zespół pojazdów przewożący używane samochody osobowe.

Pojazdy należały do przewoźnika litewskiego. Kierowca podczas oględzin pojazdu porozumiewał się z kontrolującym łamaną polszczyzną napominając o odstąpieniu od kontroli. Podczas sporządzania dokumentacji w pojeździe służbowym kierowca zestawu – obywatel Litwy – położył na stoliku dwa banknoty o nominale po 20 euro każdy informując, że to w celu zakończenia kontroli bez mandatu i bez zatrzymywania dowodów rejestracyjnych.

Kontrolujący inspektor powiadomił o tym fakcie funkcjonariusza Policji, który w tym dniu pełnił służbę we współpracy z ITD. Kierowca został zatrzymany pod zarzutem nakłaniania do odstąpienia od czynności kontrolnych w zamian za przyjęcie korzyści majątkowej.

Źródło: gitd.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.