Select Page


GITD: Przewóz odpadów bez wymaganego zezwolenia


 

W dniu 24 marca na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Przewalanka inspektorzy z Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy należący do przewoźnika litewskiego. Zespołem pojazdów dokonywany był przewóz drogowy uszkodzonych samochodów osobowych z Anglii do Litwy. Kontrolujący wraz z pracownikiem Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku dokonali oględzin pojazdu i ładunku. Ze względu na brak dokumentów niezbędnych do rejestracji, znaczny stopień zniszczenia oraz dużą utratę wartości przewożone samochody wypełniły definicję odpadu. Kierowca nie okazał wymaganego przy takim przewozie zezwolenia.

Ponadto dokonano pomiaru długości i wysokości pojazdu ciężarowego. Stwierdzono przekroczenie dopuszczalnych wymiarów. Okazało się, że pojazd jest ponadnormatywny. Za naruszenia ustawy o transporcie drogowym na przedsiębiorcę została nałożona kara w postaci decyzji administracyjnej na kwotę 6000zł, a za naruszenia związane z ustawą o drogach publicznych 120zł. Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 100zł. Kontrolowany pojazd został unieruchomiony na parkingu strzeżonym.

O nielegalnym przewozie drogowym odpadów tranzytem przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez wymaganego zezwolenia został powiadomiony Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie.

Źródło: gitd.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.