Select Page


GITD: Uciekający bus


 

Jak podaje GITD w dniu 8 października w miejscowości Klecza na drodze krajowej nr 52 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie prowadzili kontrole pojazdów typu bus dokonujących przewozów w ramach linii Kraków – Cieszyn. Podczas trwania akcji kontrolnej około godziny 17.30 stwierdzono, iż jeden z nadjeżdżających pojazdów w momencie zauważenia stojącego patrolu skręcił w boczną drogę celem uniknięcia kontroli. Pojazd został zatrzymany w miejscowości Wadowice.

Na miejscu stwierdzono, iż bus mogący przewozić maksymalnie 27 osób wiózł 37 pasażerów! Kierowca przyznał, iż powodem ominięcia patrolu był strach przed odpowiedzialnością za przekroczoną dopuszczalną liczbę pasażerów w pojeździe. Podczas dalszych czynności kontrolnych stwierdzono naruszenia przepisów o czasie pracy kierowców, zmianę trasy przejazdu określonej w zezwoleniu, zaś pojazd nie spełniał wymogów dla danego typu przewozu.

Ze względu na stwierdzone naruszenia wszczęto postępowanie administracyjne względem przedsiębiorcy, zagrożone karą administracyjną w wysokości 5500 zł. Kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 150 zł. Dodatkowo ze względu na stwierdzone usterki związane z niewłaściwym stanem technicznym pojazdu (wycieki płynów eksploatacyjnych) zatrzymano dowód rejestracyjny i zakazano dalszej jazdy i przewozu pasażerów. Kontrole będą nadal prowadzone.

Źródło: gitd.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 9 lat temu.