Select Page


GITD: Uciekał przed kontrolą


 

Jak podaje GITD w dniu 19 maja w okolicy miejscowości Niedźwiada na drodze krajowej nr 92 pracownicy łowickiego oddziału WITD w Łodzi, przeprowadzili kontrolę zespołu pojazdów należącego do litewskiego przewoźnika. Kontrolowany przewoźnik wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy.

Kontrolę spowodowała nietypowa reakcja kierowcy. Na widok inspektorów ITD ustawionych w punkcie kontrolnym na parkingu w Niedźwiadzie kierujący skręcił w boczną drogę. Widząc takie zachowanie kierowcy inspektorzy ruszyli w pościg. Litewski zespół pojazdów zatrzymał się przed przejazdem kolejowym, a kierujący wysiadł i na chwilę zniknął pod ciągnikiem siodłowym. Po przejechaniu pociągu litewski kierowca ruszył dalej, wtedy inspektorom udało się zatrzymać pojazdy i skierować je na parking. W trakcie analizy okazanych do kontroli zapisów z tachografu stwierdzono, że zarejestrowane na nich zapisy przebytej drogi nie odpowiadają odległości pokonanej faktycznie przez kontrolowanego kierowcę.

W związku z powyższym wydano decyzję administracyjną o nałożeniu kary pieniężnej w wysokości 5 000 złotych.

W związku z brakiem odpoczynku dobowego kierowcy, który został stwierdzony na podstawie zapisów z tachografu cyfrowego w stosunku do kierowcy orzeczono zakaz dalszej jazdy do momentu odebrania odpoczynku.

Źródło: gitd.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 8 lat temu.