Select Page


GITD: Za dużo drewna


 

W dniu 13 marca inspektorzy z Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z oddziału leszczyńskiego prowadzili kontrole drogowe w miejscowości Żodyń przy drodze krajowej nr 32. Jest to punkt kontrolny przeznaczony do ważenia i mierzenia pojazdów. W związku z częstym omijaniem punktu kontroli przez kierowców pojazdów ciężarowych, inspektorzy prowadzą cykliczne patrole na drogach alternatywnych.

W miejscowości Siedlec, na drodze powiatowej, zatrzymano pojazd ciężarowy przewożący tarcicę. Wstępny obmiar ładunku i dane zawarte w liście przewozowym wskazywały, że jest przeładowany. Przypuszczenia inspektorów potwierdziła kontrola przeprowadzona na punkcie wagowym. Pomiary wykazały, że przekroczono dopuszczalny nacisk podwójnej osi napędowej o ponad 4 tony a dopuszczalna masa całkowita została przekroczona o ponad tonę.

W wyniku kontroli kierowca został ukarany mandatem karnym. Jednocześnie wszczęto dwa postępowania administracyjne, zarówno wobec przewoźnika, jak i załadowcy. W trakcie kontroli jednoznacznie stwierdzono, że obydwa te podmioty w sposób świadomy złamały ustawę o drogach publicznych, za co grozi im kara administracyjna przekraczająca kwotę 5 tysięcy złotych.

Źródło: gitd.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.