Select Page


GITD: Zagrożenie pożarowe na autostradzie A-2


 

Jak informuje GITD w dniu 30 października inspektorzy z Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego pełniąc obowiązki służbowe na autostradzie A-2 w miejscowości Gołuski zatrzymali do kontroli litewskiego przewoźnika.

Po zatrzymaniu pojazdu ze skrzyni biegów zaczęła wydobywać się chmura gęstego dymu. Inspektorzy zaobserwowali wyciek paliwa z agregatu chłodni, które spływając na rozgrzane elementy układu napędowego spowodowały silne zadymienie. W związku z zagrożeniem pożarowym inspektorzy wezwali Straż Pożarną celem zabezpieczenia pojazdu. Na miejsce zdarzenia przyjechały dwie jednostki Straży Pożarnej, w tym jednostka ratownictwa chemicznego. Strażacy zabezpieczyli wyciekający olej napędowy z agregatu chłodni, a także usunęli plamy olejowe z pasa drogowego autostrady.

Szczegółowa kontrola pojazdu członowego wykazała, iż nie tylko stan techniczny auta budził zastrzeżenia inspektorów, ponieważ kierowca w trakcie zatrzymania miał wyłączony tachograf. Kierowca używając magnesu na impulsatorze przy skrzyni biegów fałszował zapisy przebytej drogi i czasu prowadzenia pojazdu.

W związku z powyższym na kierowcę nałożono mandat karny, a na przewoźnika decyzję administracyjną. Pojazd został usunięty na parking strzeżony do czasu uiszczenia kary pieniężnej.

Źródło: gitd.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.