Select Page


GITD: Zatrzymanie kierowcy z 33 punktami karnymi


 

W dniu 17 marca ok. godz. 11.00 na drodze krajowej na 3 w Legnicy inspektorzy Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Oddziału Terenowego w Legnicy zatrzymali samochód ciężarowy, którym wykonywano transport drogowy. Kierowca pojazdu przewoził ładunek drobnicowy do sklepów (m.in. panele, szkło, tekstylia itp.) z Wrocławia do Legnicy, Lubina i Środy Śląskiej.

Podczas kontroli dokumentów kierowca nie okazał prawa jazdy mówiąc, że je zgubił. Nie okazał również zaświadczenia potwierdzającego jego zatrudnienie i spełnienie wymogów ustawy o transporcie drogowym, zaświadczeń potwierdzających nieprowadzenie pojazdu i części wykresówek. Inspektorzy we współpracy z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ustalili, że dwudziestoczteroletni kierowca posiada na swoim koncie 33 punkty karne, a prawo jazdy powinno być zatrzymane na podstawie wniosku Policji o sprawdzenie kwalifikacji z uwagi na przekroczoną liczbę punktów. Na tej podstawie organ wydający prawo jazdy wyda decyzję o cofnięciu uprawnień. W związku z powyższą informacją nakazano kierowcy wyjęcie wszystkich dokumentów z portfela i ku zdumieniu inspektorów „odnalazło się” zgubione prawo jazdy, które zostało zatrzymane za pokwitowaniem.

Ponadto podczas analizy okazanych wykresówek stwierdzono wielokrotne naruszenia dotyczące przekroczenia maksymalnego czasu prowadzenia pojazdu bez przerwy. W stosunku do przedsiębiorcy zostało wszczęte postępowanie administracyjne. Ponadto zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu za liczne usterki dotyczące oświetlenia pojazdu, nadmiernie zużyty bieżnik opony, rozbite lusterka.

Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, zatrzymane zostało mu prawo jazdy i będzie musiał ponownie zdać egzamin na posiadane dotychczas kategorie: B, BE, C, CE.

Przedsiębiorcę powiadomiono o konieczności przywiezienia na miejsce innego kierowcy, który rozwiezie towar do odbiorców.

Źródło: gitd.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.