Select Page


GITD: Zły stan techniczny pojazdu przewożącego drewno


 

W dniu 1 czerwca inspektorzy Wałeckiego oddziału Zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego pełniąc obowiązki służbowe w miejscowości Wałcz zauważyli przejeżdżający zespół pojazdów służący do przewozu drewna, którego stan techniczny już na pierwszy rzut oka budził poważne zastrzeżenia.

W związku z podejrzeniem stwarzania bezpośredniego zagrożenia w ruchu drogowym Inspektorzy udali się za pojazdem w celu zatrzymania go do kontroli drogowej. Kierowca chcąc uniknąć kontroli drogowej nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Po krótkim pościgu zatrzymano pojazd do kontroli, w wyniku której stwierdzono liczne usterki stwarzające bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym m.in. uszkodzenie wszystkich 12 szt. opon w przyczepie, nieszczelny pneumatyczny układ hamulcowy, niekompletne siłowniki hamulcowe, brak osłon bębnów hamulcowych, niesprawne oświetlenie zewnętrzne pojazdu.

W związku z wyżej wymienionymi usterkami zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów, zakazano dalszej jazdy a kierowcę ukarano mandatem karnym. Poza powyższym wszczęto postępowanie wyjaśniające wobec przewoźnika wykonującego przewóz drogowy za brak karty opłaty za przejazd po drogach krajowych oraz za brak wymaganych dokumentów.

Źródło: gitd.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.