Select Page


Green Drive: Wydatki na paliwo mniejsze o 20 procent?


 

Ruszyła nowa kampania społeczna pt. Green Drive. Inicjatorzy akcji chcą pomóc firmom transportowym ograniczyć wydatki na paliwo nawet o 20 proc., a tym samym pozytywnie wpłynąć na środowisko naturalne.

Wydatki na paliwo w firmach transportowych stanowią ok. 50%. wszystkich kosztów (patrz: infografika) i mocno obciążają – i tak nadwyrężony już – budżet firm. Istnieje jednak wiele sprawdzonych sposobów, dzięki którym można zmniejszyć te wydatki nawet o 1/5. Zaoszczędzone pieniądze firmy mogą przeznaczyć na inwestycje i rozwój np. wymianę floty. Redukcja emisji spalin wpłynie także pozytywnie na środowisko, gdyż do atmosfery dostanie się znacznie mniej szkodliwych gazów np. dwutlenku węgla (CO2).

Właśnie aby pomóc firmom i środowisku, powstała kampania społeczna Green Drive. Każda firma transportowa, która dołączy do akcji może korzystać z bezpłatnych materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie internetowej www.green-drive.eu. Materiały edukacyjne w postaci filmików wideo, kursów internetowych oraz poradników prezentują sprawdzone sposoby na oszczędzanie paliwa.

Organizatorzy oferują także darmowe szkolenia z ekonomicznej jazdy dla kierowców zawodowych. Z kolei na właścicieli firm, księgowych i osób zarządzających transportem czeka kompleksowe szkolenie z oszczędzania paliwa, które obejmie nie tylko ecodriving, ale również takie tematy jak: aerodynamika pojazdu, mocowanie ładunku, przygotowanie pojazdu do trasy, planowanie trasy itp. Również te szkolenia są darmowe. Zapisy na www.green-drive.eu. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Kampania społeczna Green Drive prowadzona jest przez Fundację Trans.org, która organizuje także inne akcje skierowane dla branży transportowej: Rzetelny Przewoźnik oraz Zdrowy Kierowca. Szczegóły na stronie www.trans.org.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 6 lat temu.