Select Page


Inter Cars SA: Inauguracja Młodych Kadr


 

CZĘSTOCHOWA. NA DOBRY POCZĄTEK

07 stycznia 2013 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Częstochowie odbyła się inauguracja II edycji programu „Młode Kadry”. Zainteresowanie uroczystością przerosło oczekiwania samych organizatorów.
„Młode Kadry” rozwijają się i zataczają coraz szersze kręgi. Można było to zauważyć podczas uroczystego rozpoczęcia współpracy z placówką w Częstochowie. Frekwencja dopisała i pojawili się wszyscy zaproszeni goście. Obecny był m.in. Prezydent Miasta Krzysztof Matyjaszczyk, Prezes Inter Cars SA Robert Kierzek, Śląski Wicekurator Oświaty Tadeusz Żesławski, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy Ryszard Stefaniak, Przewodnicząca Komisji Edukacji przy Radzie Miasta Częstochowy Elżbieta Kunicka, oraz przedstawiciele przedsiębiorstw miejskich, filii Inter Cars, partnerów programu oraz mediów.

Biznes i edukacja – wspólna sprawa
Tak duże zainteresowanie pokazuje, że władze Częstochowy bardzo poważnie podeszły do tego projektu i widzą olbrzymią potrzebę rozwoju szkolnictwa zawodowego. Potwierdziły to też przemówienia wygłoszone podczas uroczystości. Prezydent Miasta zaznaczył jak bardzo ważna jest współpraca pomiędzy biznesem i edukacją. Będąc absolwentem technikum, powiedział, że z własnego doświadczenie wie, iż wiedza zdobyta w szkole nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością, która czeka na młodych ludzi. Zadeklarował również pełne wsparcie ze strony władz miasta dla „Młodych Kadr”, jako programu mogącego pomóc młodzieży odnaleźć się na rynku pracy po zakończeniu szkoły.
Potrzebę dostosowania edukacji do kryteriów rynków zaakcentował również kurator. W swojej wypowiedzi przytoczył badania przeprowadzone na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, z których jasno wynikało, że obecny system edukacji zawodowej nie spełnia swoich zadań. Uczniowie biorący udział w badaniu zaznaczyli również, że wiedza przekazywana przez kadrę nie jest przekazywana we właściwy sposób oraz nie przystaje do obecnych realiów. Programy takie jak „Młode Kadry” są odpowiedzią na ten rodzaj braków, stanowią pomost pomiędzy szkoła a branżą. Nawiązując do tych słów, wielką zaletą Młodych Kadr jest to, że oprócz dostarczania sprzętu dla szkół oraz przeprowadzania szkoleń dla młodzieży, przewidziane są również kursy dla nauczycieli.
Następnie głos zabrał Prezes Inter Cars SA, Robert Kierzek. Poruszył ważną i coraz częściej nagłaśnianą kwestię odpowiedzialności społecznej biznesu. Powiedział, że w biznesie nie tylko ważne jest zarabianie pieniędzy, ale również pozytywny wpływ na otoczenie przedsiębiorstwa. Poprzez podobne inicjatywy przedsiębiorcy mogą zmieniać na lepsze standardy obowiązujące w branży. Dlatego „Młode Kadry” są nie tylko doraźną pomocą dla jednostek edukacyjnych, ale również inwestycją, na której skorzysta w efekcie cały rynek.

Udana inauguracja    
Po przemówieniach zebranym gościom została przedstawiona prezentacja dotycząca projektu i jego założeń oraz film o Inter Cars SA, ukazujący jego historię oraz zakres działań. Odbyło się również uroczyste podpisanie umowy współpracy przez Prezesa Inter Cars SA, Roberta Kierzka oraz Prezydenta Miasta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka. Robert Kierzek odebrał również statuetkę przyznaną Inter Cars SA, jako przedsiębiorstwu przyjaznemu edukacji oraz list intencyjny z podziękowaniami. Na zakończenie inauguracji został przedstawiony program artystyczny, który został przygotowany przez uczennice Centrum Kształcenia Praktycznego, co wzbudziło duże poruszenie wśród uczestników, a głównie uczniów.
Wszyscy zgodnie stwierdzili, że uroczystość była bardzo udana. Najbardziej jednak cieszy tak duże zainteresowanie ze strony władz samorządowych i edukacyjnych oraz mediów lokalnych. Dzięki temu wiemy, że „Młode Kadry” idą we właściwym kierunku.
Następna uroczystość przekazania sprzętu w ramach programu „Młode Kadry” odbędzie się 19 marca w Zespole Szkół Mechanicznych w Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. Św. Józefa przy ulicy Broniewskiego 14 w Białymstoku.

Więcej informacji…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 6 lat temu.