Select Page


IRU: Janusz Łacny ponownie wybrany Prezydentem IRU


 

Zgromadzenie Ogólne IRU ponownie wybrało Janusza Łacnego na prezydentem Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego (IRU), na nową kadencję 2014-2015.

„Jestem naprawdę zachwycony i zaszczycony, że po raz kolejny przedłużono mi mandat prezydenta IRU, zwłaszcza teraz, gdy nowe i wzmocnione partnerstwa w Afryce, w obu Amerykach, na Bliskim Wschodzie i Dalekim Wschodzie , wskazują na to, że IRU staje się prawdziwie globalną organizacją, która może zaoferować skuteczne i konkretne rozwiązania gospodarcze i transportowe”- stwierdził Janusz Łacny.
 
Janusz Łacny rozpoczął swoją karierę w transporcie drogowym w 1991 roku, kiedy to założył własną firmę transportową „JMJ-TRANS” stając się szybko międzynarodowym przewoźnikiem. W 2004 r. otrzymał tytuł profesorski z dziedziny systemów telekomunkacji i komunikacji komputerowej na Wydziale Logistyki i Transprtu Uniwersytetu Ekonomicznego w Bydgoszczy. Ponadto, od 1995 r jest członkiem Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. W 1999 roku został wybrany prezesem ZMPD. Następnie w 2006 r objął stanowisko sekretarza generalnego, a obecnie pełni funkcję wiceprezesa ZMPD. W 2000 roku został przewodniczącym Komitetu Doradczego w gabinecie Ministra Transportu i Ministra Infrastruktury w Polsce. Jest również autorem ponad 20 prac naukowych w zakresie transportu drogowego.

Nowe kierownictwo IRU rozpocznie pełnienie obowiązków z dniem 1 stycznia 2014 r.

Źródło: IRU


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.