Select Page


ITD sprawdza zdrowie kierowców. Nie jest dobrze


GITD kontrole
 

​Wykańcza ich stres, niezdrowe odżywianie i siedzący tryb życia. Ponad połowa kierowców, którzy wożą pasażerów jest zagrożona chorobami krążenia – wynika z kontroli Inspekcji Transportu Drogowego i lekarzy z Uniwersytetu Medycznego.

Kierowcy badani są od roku. Dziś specjalny autobus medyczny stanął na Dworcu Zachodnim w Warszawie. Każdy chętny mógł zmierzyć ciśnienie, zbadać krew i poddać się badaniu EKG.

Dotychczasowe wyniki badań nie napawają optymizmem. 64 procent kierowców cierpi na nadciśnienie. Co drugi kierowca jest zbyt otyły, a prawie połowa pali papierosy. Zdecydowana większość kierowców autobusów skarży się na stres podczas pracy.

Lekarze badający kierowców uważają, że co najmniej połowa kierowców jest narażona na ciężkie choroby serca i naczyń krwionośnych. Zwracają też uwagę, że dodatkowym obciążeniem ruinującym zdrowie może być niezdrowe i nieregularne odżywianie się.

Z kolei rzecznik Inspekcji Transportu Drogowego Alvin Gajadhur podkreśla, że chory kierowca, który wiezie pasażerów, stanowi duże zagrożenie na drodze.

Kierowcy u których lekarze wykryją chorobę serca, lub układu krążenia nie są zwalniani z pracy, lecz zostają otoczeni opieką medyczną. Mimo, że badania nie są obowiązkowe, organizatorzy akcji zachęcają, by kierowcy sprawdzili stan swojego zdrowia.

eprzewoznik za motoryzacja.interia.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 5 lat temu.