Select Page


Izba Celna: Chciał oszukać celników i swojego szefa


 

Próbę przemytu ponad 17 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej na granicy z Białorusią. Kontrabanda ukryta była w podłodze naczepy i kabinie ciężarowego Renault.

Do zdarzenia doszło w środę (18.09) w godzinach popołudniowych, na terenie terminala samochodowego w Koroszczynie. Na pierwszy rzut oka ciężarówka należąca do polskiej firmy przewozowej wydawała się być w porządku. Funkcjonariusz kontrolujący auto zauważył jednak, że ułożona na podłodze naczepy sklejka odstaje w podejrzany sposób. Po jej podważeniu nie było już wątpliwości – naczepa miała podwójną podłogę wypełnioną papierosami. Jak się okazało była to tylko część nielegalnego towaru ukrytego w ciężarówce. Papierosy znajdowały się też w przerobionych ściankach ciągnika siodłowego. W sumie celnicy znaleźli 17.210 paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej blisko 190 tys. zł.

Kierujący ciężarówką 27-letni obywatel Ukrainy przyznał się do przemytu. Jak tłumaczył, papierosy ukrył w aucie i wiózł do Polski z zamiarem sprzedaży. Polski właściciel firmy przewozowej o przemycie nic nie wiedział.

Funkcjonariusze postawili kierowcy zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Jako dowód w sprawie zajęli przystosowany do przemytu pojazd. Postępowanie prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej.

Źródło: Izba Celna w Białej Podlaskiej


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.