Select Page


Izba Celna: Kierowcy ciężarówek dorabiają na przemycie


 

Ponad 3,5 tys. paczek papierosów w dwóch samochodach ciężarowych znaleźli w miniony weekend funkcjonariusze Służby Celnej na przejściu granicznym z Ukrainą w Dorohusku.
 
Pierwsza z ciężarówek – renault na polskich numerach rejestracyjnych – granicę  przekraczała w nocy z soboty na niedzielę (5./6.10). Na papierosy natrafili funkcjonariusze z komórki zwalczania przestępczości. Kontrabanda –  blisko dwa tysiące paczek papierosów różnych marek – ukryta była w kabinie pojazdu. 36-letni kierowca ciężarówki przyznał się do próby przemytu. Mężczyzna wyraził chęć dobrowolnego poddania się odpowiedzialności, wpłacając tytułem grożącej mu kary grzywny ponad 18 tys. zł. Jak później wyjaśnił przemytnik, nielegalny towar zamierzał sprzedać na giełdzie w Radzyniu Podlaskim.

Następnego dnia na próbie przemytu wpadł kierowca innej polskiej ciężarówki. Tym razem celnicy z komórki zwalczania przestępczości w Dorohusku przechwycili ponad 1,6 tys. paczek papierosów. 50-latek, podobnie jak jego poprzednik, ukrył papierosy w kabinie ciężarówki. Mężczyznę czeka postępowanie karne skarbowe i wysoka grzywna.

Łączna wartość rynkowa znalezionych w ciężarówkach papierosów to blisko 40 tys. zł.

Źródło: Izba Celna w Białej Podlaskiej


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.