Select Page


Już wiemy „Kto da radę… mniej”


IMG_1102
 

29 listopada na terenie lotniska w Kamieniu Śląskim odbył się finał konkursu ekonomicznej jazdy DAF „Kto da radę… mniej?”, propagującego ideę ekonomicznej jazdy.

W finale udział wzięło 6 kierowców, którzy zakwalifikowali się do niego podczas eliminacji, jakie miały miejsce w pięciu lokalizacjach w Polsce – Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu i Rzeszowie.

Zmagania kierowców odbywały się na trasie ustalonej przez trenera DAF EcoDrive. Uczestnicy wykonywali jeden, 45-minutowy przejazdy wyznaczoną trasą w obecności sędziego. Wszyscy finaliści odbywali jazdy tym samym zestawem DAF – ciągnik siodłowy wraz z załadowaną naczepą do DMC zestawu 40 ton. Podczas przejazdu brane pod uwagę były wyniki takie jak średnia prędkość przejazdu, trasa przejazdu oraz średnie zużycia paliwa.

Za kierownicą Adam Słaby

Za kierownicą zwycięzca Adam Słaby

Najlepszym kierowcą okazał się pan Adam Słaby z firmy MIK Trans z Goleniowa, który wykazał najniższe zużycie paliwa 26,1 l/100km.  Znamiennym jest tu fakt, że zwycięzca konkursu był jednym z tych, którzy przeszli szkolenia w DAF EcoDrive oraz pobił wynik trenera DAF EcoDrive w eliminacjach uzyskując wynik 25,6 l/100 km, poprawiając wynik trenera o 0,5 litra. Zwycięzca, oprócz statuetki i dyplomu, otrzymał komputer Apple MacBook Pro 15”, a zatrudniająca go firma kontrakt serwisowy DAF Multisupport w wersji Full Care na 5 lat i 600 tyś km przebiegu.

IMG_1751

Drugie miejsce zajął pan Jerzy Krysiak, również z firmy MIK Trans. Trzecim najlepszym kierowcą został pan Damian Chwaszcz z firmy Trans-Reno z Chmielnika koło Rzeszowa.

 

image001

Źródło

 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.