Select Page


KÄSSBOHRER NA LITWIE


 

Timex S.A., który jest generalnym importerem naczep Kässbohrer nie tylko w Polsce, ale również na Litwie, Łotwie i w Estonii, wziął udział w spotkaniu zorganizowanym z okazji 20-lecia Litewskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych LINAVA, które odbyło się 7 października w Wilnie. W trakcie spotkania, w którym wzięło udział  blisko 750 przedstawicieli litewskich firm transportowych, Kässbohrer zaprezentował swoją naczepę kurtynową.
Stowarzyszenie LINAVA zostało utworzone 4 października 1991 roku i początkowo skupiało 84 firmy przewozowe. Od czasu założenia liczba członków stale wzrastała i obecnie należy do niego 1000 litewskich firm transportowych, których główne kierunki transportowe to: Polska, Niemcy, Rosja, Holandia, Belgia i Włochy. Także rynek wschodnioeuropejski zawsze pozostawał jednym z głównych rynków dla litewskich przewoźników, w związku z czym wiele ładunków jest transportowanych z Litwy do krajów Wspólnoty Niepodległych Państw.
Prezentowany pojazd był kierowany do odbiorców z Litwy i został odebrany bezpośrednio po kongresie przez jedną z największych litewskich firm transportowych – FINEJAS, która posiada ponad 210 pojazdów kursujących głównie między Europą Zachodnią a Rosją.
Każda naczepa Kässbohrer  ma przednią ścianę zabezpieczoną blachą. Taką innowację wprowadzono w celu ograniczenia zniszczeń powodowanych przez wózki widłowe. Podłogi naczep wykonywane są ze sklejki wodoodpornej o wysokiej wytrzymałości, która przenosi obciążenia 7,2 tony nacisku na oś wózka widłowego. W naczepach Kässbohrer stosowane są osie SAF lub BPW (w przypadku naczep zbiornikowych). Łaty aluminiowe mają wysokość 180 mm i są wyższe niż u konkurencji, gdzie zwykle jest to 100 lub 120 mm. Kierowcy doceniają też wygodne w obsłudze kosze na koła zapasowe. Każda naczepa wyposażana jest w pełne błotniki z lamelami przeciwrozbryzgowymi. Producent stosuje tylko komponenty uznanych na rynku marek, takie jak osie SAF, pneumatyka WABCO, układy elektryczne ASPOCK, kłonice HESTAL, dachy przesuwne EDSCHA LITE 72, opony GOODYEAR lub BRIDGESTONE, ewentualnie na życzenie MICHELIN. Pojazdy standardowo wyposażane są też w odboje rolkowe z tyłu. W przypadku naczep burtowych standardem są pełne drzwi.

Szczegóły dotyczące produktów Kässbohrer znajdziecie Państwo na www.kaessbohrer.com.pl.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.