Select Page


Krone: Bernard Krone nowym Dyrektorem Generalnym fabryki w Werlte


 

Werlte, październik 2011 – 1 listopada 2011 r. Dipl.-Kfm. Bernard Krone (33) oprócz stanowiska Prezesa Zarządu Maschinenfabrik Bernard Krone GmbH obejmie także funkcję Dyrektora Generalnego w Fahrzeugwerk Krone (Werlte). Przejęcie kierowniczej roli w obu zakładach – fabryce maszyn i pojazdów użytkowych – stanowi dalszy krok w kierunku wdrożenia planowanego od dawna procesu strategicznego przejęcia całościowej odpowiedzialności w tym rodzinnym przedsiębiorstwie. Pod kierownictwem Bernarda Krone w zarządzie fabryki pojazdów znaleźli się Dipl.-Ing. Gero Schulze Isfort (sprzedaż/marketing), Dipl.-Ing. Uwe Sasse (konstrukcja/projektowanie), a także Dipl.-Ing. Gerold Wenisch (produkcja/gospodarka materiałowa).

„Chciałbym podziękować mojemu ojcu i całej kadrze zarządzającej za to, że w ciągu ostatnich lat byłem systematycznie i z rozwagą wprowadzany w kwestie odpowiedzialności właścicielskiej”, mówi Bernard Krone. „Przejęcie przedsiębiorstwa nastąpiło dokładnie w momencie trudnej fazy kryzysu gospodarczego i finansowego. Rady moich doświadczonych kolegów z zarządu i oczywiście mojego ojca były w najwyższym stopniu pomocne. Zgodnie z filozofią przedsiębiorstwa będziemy wraz z naszymi kompetentnymi i zdolnymi pracownikami również w kolejnych latach pracować w celu utrzymania wiodącej pozycji w dziedzinie innowacji i postrzegania naszych produktów jako referencyjnych. Naszym celem jest stałe projektowanie nowych rozwiązań, dzięki którym nasi klienci w branży techniki agrarnej i pojazdów użytkowych mogą odnosić korzyści. Sukces minionych lat potwierdza naszą strategię. W obu obszarach działalności Krone za pomocą przełomowych innowacji stale wyznacza kolejne kamienie milowe”.

Obecnie w Grupie Krone zatrudnionych jest około 2200 pracowników, a w ubiegłym roku finansowym odnotowano obrót w wysokości 1,31 miliarda euro.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.