Select Page


MAN: Bezpieczna Szkoła przy Drodze z MAN


 

Akcja edukacyjna „Bezpieczna Szkoła przy Drodze” obchodzi właśnie 10-cio lecie swego istnienia

Dzięki współpracy magazynu Transport Polski oraz firmy MAN Truck & Bus Polska, realizowany jest jedyny w Europie cykl dynamicznych pokazów edukacyjnych na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego z wykorzystaniem pojazdów ciężarowych oraz autobusów marki MAN. Efektem współpracy są tysiące biorących udział w pokazach dzieci, które dzięki niezwykłemu programowi edukacyjnemu, mogą na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drogach i jak najskuteczniej dbać o własne życie i zdrowie.

W dniu 07.06 na terenie lotniska w Polskiej Nowej Wsi koło Opola odbyła się jubileuszowa akcja. Wzięły w niej udział nie tylko dzieci, uczniowie opolskich szkół podstawowych, ale również ich rodzice. Impreza miała charakter rodzinnego pikniku. Wsparła ją również Komenda Miejska Policji z Opola oraz program telewizyjny Na Osi

Wspólnie zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, umożliwiło m.in. dotarcie do dzieci, które codziennie zmuszone są pokonywać ulice o dużym natężeniu ruchu w drodze do szkoły jak również  przeprowadzenie po raz pierwszy w UE, specjalnych warsztatów i pokazów dla dzieci głuchoniemych. W czasie naszej współpracy przeprowadziliśmy wspólnie około dwudziestu  akcji „Bezpieczna Szkoła przy Drodze”. Byliśmy w wielu miastach w Polsce, w niektórych parokrotnie na przestrzeni wspólnych dziesięciu lat. Miasta, w których gościliśmy to: Olsztyn, Kraków, Niepołomice, Poznań, Warszawa, Bochnia, Nowy Dwór Mazowiecki, Pabianice, Tychy, Brzeziny, Radom, Łódź, Nadarzyn, Starogard Gdański, Jarosław oraz Opole.

Program zwiększania efektywności transportu firmy MAN Truck & Bus
Transport i ruch na drogach europejskich wciąż wzrasta. Jednocześnie malejące zasoby energii sprawiają, że transport w dalszej perspektywie będzie coraz droższy. Jako jeden z czołowych producentów pojazdów ciężarowych i autobusów na świecie firma MAN Truck & Bus wnosi istotny wkład w ciągłe zwiększanie efektywności transportu. Firma MAN oferuje szeroki program obniżania ogólnych kosztów eksploatacji (Total Cost of Ownership). Efektywność transportu, uwarunkowana czynnikami, takimi jak technologia, serwis, kierowcy i badania rozwojowe, przyczynia się do ochrony środowiska i przedstawia dodatkową wartość dla naszych klientów.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 5 lat temu.