Select Page


MAN: Nagroda „MAN Truck & Bus Supplier Award 2011“ dla 10 dostawców


 

Nagroda „MAN Truck & Bus Supplier Award“ przyznawana jest przez firmę MAN od 2003 roku dostawcom, których produkty szczególnie przyczyniły się do zapewnienia jakości i niezawodności autobusów i pojazdów ciężarowych. Za usługi realizowane w roku 2011 nagrodę otrzymały firmy z Niemiec i Austrii.

Na uroczystości z okazji przyznania przez firmę MAN Truck & Bus tytułu „MAN Truck & Bus Supplier Award 2011“ w czerwcu 2012 roku za wyjątkowe usługi wyróżnionych zostało dziesięciu dostawców. Firma MAN współpracuje w sumie z ponad 1200 dostawcami, którym zawdzięcza efektywność i niezawodność pojazdów ciężarowych, autobusów i silników marki MAN.

Wyróżnienia wręczali: Bernd Maierhofer, członek zarządu MAN Truck & Bus AG odpowiedzialny za pion Rozwoju i Zakupów, Björn Carlsson, kierownik pionu Zakupów, dr Jörg Willert, kierownik pionu Engineering Bus oraz dr Horst Schmidt, kierownik działu Forward Sourcing. Podczas uroczystości dostawcy mieli możliwość osobistego przetestowania różnych autobusów i pojazdów ciężarowych MAN. Witając gości, Maierhofer pokreślił, że „naszą siłę zawdzięczamy wiodącym technologiom, doskonałemu serwisowi i otwarciu na klienta! Ogromną rolę odgrywają przy tym dostawcy będący od wielu lat niezawodnymi partnerami. Ze względu na stojące przed nami zadanie budowy efektywnych, niezawodnych i przyjaznych dla środowiska pojazdów ciężarowych, autobusów i silników współpraca z innowacyjnymi i elastycznymi dostawcami jest dla nas nie do przecenienia.“

Nagrodę „MAN Truck & Bus Supplier Award 2011“ otrzymały następujące firmy (wymienione w kolejności alfabetycznej):
Bozankaya Metall & Kunststoffe GmbH, Salzgitter
Dometic WAECO International GmbH, Emsdetten
EFS Euro Forming Servicing GmbH, Heiligenkreuz w Lafnitztal
HJS Emission Technology Gmbh & Co. KG, Menden
Johnson Controls Autobatterie GmbH, Hanower
KÜSTER Automotive Door Systems GmbH,  Ehringshausen
Lang Metallwarenproduktions- und Vertriebs GmbH, Garching
Mekra Lang GmbH & Co. KG, Ergersheim
Scherdel GmbH, Marktredwitz
ThyssenKrupp Steel Europe AG, Duisburg

Wyróżnione firmy zapewniają dostawy podzespołów i elementów w różnych branżach. W przemówieniu wygłoszonym na cześć nagrodzonych firm podkreślono różne aspekty współpracy z dostawcami. Firma Bozankaya Metall & Kunststoff wraz ze spółką zależną w Turcji potwierdziła swoją kompetencję jako partner w zakresie dostawy kompleksowych modułów żebrowania.
Firma Dometic WAECO International została wyróżniona za wyjątkowo otwarte podejście do klienta oraz podejmowanie działań na rzecz obniżania kosztów przy zachowaniu dotychczasowego poziomu jakości.
Spółka EFS Euro Forming Servicing dostarczała do MAN produkty o wyjątkowej jakości i aktywnie działała na rzecz stałego doskonalenia procesu produkcji.
Spółka HJS Emission Technology GmbH, dzięki posiadanemu know how w zakresie technologii oczyszczania spalin odegrała ogromną rolę przy projektowaniu przez firmę MAN rozwiązań pozwalających na redukcję emisji spalin.
Spółka Johnson Controls Autobatterie GmbH została wyróżniona za wieloletnią i niezawodną współpracę partnerską z MAN.
Innowacyjne, wysokiej jakości urządzenia do podnoszenia szyb produkowane przez firmę KÜSTER Automotive Door Systems stanowiły podstawę udanej współpracy z MAN.
Spółka Lang Metallwarenproduktions- und Vertriebs GmbH została nagrodzona za wyjątkowo terminową realizację dostaw i wysoką jakość usług.
W ramach laudacji na cześć spółki Mekra Lang Gmbh & Co. KG oprócz terminowości i jakości podkreślono także niezawodne zaopatrzenie w części zamienne dla pojazdów ciężarowych i autobusów MAN.
Firma Scherdel GmbH dostarczała części już do produkcji pierwszego silnika Diesla pod koniec XIX wieku. Od tego czasu zaopatruje ona systematycznie firmę MAN w skomplikowane podzespoły silnikowe.
Spółka ThyssenKrupp Steel Europe AG jest dostawcą wyróżniającym się wspólnym projektowaniem nowych materiałów, takich jak drobnoziarniste stale o wyższej odporności wykorzystywane do budowy ram pojazdów ciężarowych.

Program efektywnego transportu firmy MAN Truck & Bus
Natężenie transportu i ruchu na drogach europejskich stale wzrasta. Równocześnie ze względu na kurczące się zasoby energii transport staje się coraz droższy. Jako jeden z wiodących na świecie producentów pojazdów ciężarowych i autobusów firma MAN Truck & Bus wnosi istotny wkład do stałej poprawy sprawności transportu. W tym zakresie opracowany został program redukcji całkowitych kosztów eksploatacji (Total Costs of Ownership). Efektywny transport w połączeniu z technologią, serwisem, komfortem pracy kierowcy i badaniami rozwojowo naukowymi jest plusem dla środowiska

Więcej informacji…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 7 lat temu.